Ciasteczka Cartpoland

Witaj! Nasza strona, jak prawie każda w Internecie korzysta z plików cookie w celu przetwarzania informacji oraz wzbogacenia swojej funkcjonalności. Korzystając z Internetu do tej pory używałeś zapewne tych plików codziennie, nowe prawo zmusza nas jednak do poinformowania Cię o tym fakcie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Akceptuję, żaden problem
Więcej informacji

kontakt | mapa strony | ulubione |

↑ choose language

Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk jest inną popularną techniką druku kart plastikowych.

Podobnie jak metoda offsetowa, pozwala na uzyskiwanie wielokolorowych nadruków złożonych z barw podstawowych CMYK i dodatkowych kolorów Np. wg wzornika PANTONE.

W stosunku do druku offsetowego jest metodą bardziej uniwersalną, stąd druk na takich materiałach jak PVC, plastik, polietylen nie stanowi dużego utrudnienia, niemniej charakteryzuje się gorszą jakością i niższą wydajnością. W procesie sitodruku uzyskuje się liniaturę rzędu 133 lpi przy rozdzielczości 1270 dpi.

Jej szczególne zalety wykorzystuje się w przypadku wykonywania nadruku farbami o gruboziarnistych, metalicznych kolorach (złoto, srebro) na uprzednio zadrukowanych innymi metodami kartach lub też jako metaliczny podkład. Jest stosowana przy nakładach kart od 500 do 2000 sztuk. Dla większych nakładów efektywniejszą metodą jest druk offsetowy.

Podobnie jak metoda offsetowa, sitodruk nie pozwala na wykonywanie indywidualnych nadruków dla każdej karty z osobna.

Sitodruk   Sitodruk    Sitodruk

 
Cartpoland Powrót na górę