Ciasteczka Cartpoland

Witaj! Nasza strona, jak prawie każda w Internecie korzysta z plików cookie w celu przetwarzania informacji oraz wzbogacenia swojej funkcjonalności. Korzystając z Internetu do tej pory używałeś zapewne tych plików codziennie, nowe prawo zmusza nas jednak do poinformowania Cię o tym fakcie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Akceptuję, żaden problem
Więcej informacji

kontakt | mapa strony | ulubione |

↑ choose language

Karty plastikowe

There are no translations available.

Polski producent kart plastikowych Cartpoland - Projekt i produkcja kart plastikowych wysokiej jakości. Obecnie karty plaskikowe mają szeroki wachlarz zastosowań. Mogą pełnić finkcję identyfikatorów, kart rabatowych, przepustek do firm i wiele innych. Oferujemy Państwu bogaty wybór: karty magnetyczne, zbliżeniowe, z kodem kreskowym oraz indywidualne rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.

Odbiorcami produkowanych przez nas kart plastikowych są:
banki, firmy ubezpieczeniowe, hotele, domy handlowe, sieci sprzedaży detalicznej, stacje paliw, salony samochodowe i wiele innych. (patrz Galeria)

Karty plastikowe to nowoczesny element marketingu. Podnoszą one prestiż firmy i uczestniczą w budowaniu jej image, ułatwiają obsługę klientów i zachęcają do stałego korzystania z usług Państwa firmy. Odbiorcami produkowanych przez nas kart są:

banki, firmy ubezpieczeniowe, hotele, domy handlowe, sieci sprzedaży detalicznej, stacje paliw, salony samochodowe i wiele innych. (patrz Galeria)

PARAMETRY TECHNICZNE KART :

Materiał: Karty wykonywane są wg norm ISO 7810 i 7811 z folii PVC i PTG

Wymiary karty: 86mm x 54mm

Grubość karty: 0,36; 0,46; 0,56; 0,76 karty procesorowe od 0,82 - 0,84

TECHNIKI DRUKU :

DRUK OFSETOWY

kart jest techniką analogiczną do ogólnie znanej w przemyśle poligraficznym technologii druku offsetowego, niemniej odmienne, trudne w druku podłoże (PVC, plastik) wymaga zastosowania specjalnego typu farb i bardziej skomplikowanej procedury. Ze wszystkich popularnych metod, druk offsetowy oferuje największą jakość i trwałość nadruku.

Wielobarwny nadruk uzyskiwany jest ze złożenia czterech podstawowych kolorów CMYK i/ lub dodatkowych indywidualnie dobieranych kolorów Np. wg wzornika PANTONE. Mogą to być farby o kolorach metalicznych Np. złote, srebrne. Możliwość stosowania indywidualnych kolorów z palety (Np. PANTONE) pozwala na otrzymanie żywych, atrakcyjnych barw.

Metoda offsetowa pozwala na uzyskanie liniatury (gęstości linii rastra) nawet 200 lpi przy rozdzielczości 3000 dpi. Wysoka liniatura pozwala na uzyskanie dużej liczby odcieni barw na tej samej powierzchni.

Karty są wykonywane jednorazowo jako cała seria. Nie jest możliwe uzyskanie tą metodą indywidualnego nadruku dla każdej karty z osobna. Jest to możliwe dopiero w trakcie procesu personalizacji z zastosowaniem metody termotransferu lub termosublimacji. Metoda ta stosowana jest w przypadku większych ilości kart ze względu na koszt przygotowania produkcji, jednak raz ze wzrostem nakładu cena pojedynczej karty znacznie maleje. W przypadku wysokich nakładów wymagających precyzyjnego druku jest to najbardziej wydajna i właściwa metoda.

Druk offsetowy   Druk offsetowy   Druk offsetowy

DRUK CYFROWY

mający kilka odmian najczęściej wykorzystuje technikę rastrowania podobną do druku offsetowego albo technikę rastrowania używaną w drukarkach atramentowych. Wykonywany jest w urządzeniach mogących pracować w warunkach pokojowych.

Wielokolorowy obraz jest uzyskiwany ze złożenia czterech podstawowych barw (CMYK) lub też z czterech dostępnych kolorów atramentu. Nie ma możliwości stosowania dowolnego koloru ze wzornika Np. PANTONE. Osiągana jakość druku waha się w granicach 145 lpi. Nie oferuje jakości druku offsetowego, jednakże jest ona wyższa od metody termosublimacji. Pod względem wydajności ustępuje on technice druku offsetowego.

Druk cyfrowy   Druk cyfrowy   Druk cyfrowy

SITIDRUK

jest inną popularną techniką druku kart plastikowych. Podobnie jak metoda offsetowa, pozwala na uzyskiwanie wielokolorowych nadruków złożonych z barw podstawowych CMYK i dodatkowych kolorów Np. wg wzornika PANTONE. W stosunku do druku offsetowego jest metodą bardziej uniwersalną, stąd druk na takich materiałach jak PVC, plastik, polietylen nie stanowi dużego utrudnienia, niemniej charakteryzuje się gorszą jakością i niższą wydajnością. W procesie sitodruku uzyskuje się liniaturę rzędu 133 lpi przy rozdzielczości 1270 dpi. Jej szczególne zalety wykorzystuje się w przypadku wykonywania nadruku farbami o gruboziarnistych, metalicznych kolorach (złoto, srebro) na uprzednio zadrukowanych innymi metodami kartach lub też jako metaliczny podkład. Jest stosowana przy nakładach kart od 500 do 2000 sztuk. Dla większych nakładów efektywniejszą metodą jest druk offsetowy. Podobnie jak metoda offsetowa, sitodruk nie pozwala na wykonywanie indywidualnych nadruków dla każdej karty z osobna.

Druk sitodruk   Druk sitodruk   Druk sitodruk

RE-TRANSFER

Proces nadruku metodą re-transferową polega na przeniesieniu projektu karty najpierw na folię re-transferową za pomocą kolorowej taśmy YMCK, a następnie bezpośrednio na powierzchnię karty plastikowej. Oznacza to, iż głowica drukująca nie ma styczności bezpośredniej z kartą, jak to ma miejsce w przypadku nadruku termosublimacyjnego.

Technologia re-transferu pozwala na zadruk kart wykonanych z różnych materiałów, Np. PVC, ABS, Poliwęglan lub PET. Za pomocą modelu XID 570i możemy drukować również na kartach posiadających elektroniczne nośniki informacji, m.in. na kartach z paskiem magnetycznym, kartach chipowych, kartach zbliżeniowych, itp.Prezentowane urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze.

TERMICZNY

umożliwia personalizację i wydruk kart plastikowych pełniących rolę: identyfikatorów, przepustek, legitymacji, kart wstępu, kart bibliotecznych itp. Metoda polega na nakładaniu na kartę białą foli kolorowej, foli czarnej złotej, srebrnej.

Elementy umieszczane na karcie

Pasek

PASEK MAGNETYCZNY

Występuje na karcie jako nośnik pamięci z możliwością zapisu danych na 1 do 3 ścieżkach ( 1- alfanumeryczna 76 znaków; 2 - numeryczna 37 znaków; 3 - numeryczna 105 znaków).

Stosujemy paski magnetyczne:
LoCo - gęstość 300 - 400 Oe
HiCo - gęstość 2700 - 4000 Oe - wysoka odporność na rozmagnesowanie
Wybierając pasek magnetyczny należy znać rodzaj czytnika z którym będzie współpracować karta.

Pasek

PASEK DO PODPISU

Umożliwia trwałe umieszczenie podpisu posiadacza karty na jej powierzchni. Drukowany jest metodą sitodruku: biały lub transparentny. Zdrapka (scratch-off) - naniesiona farbą ścieralną w celu przykrycia pewnych danych na karcie

Chip

CHIPY

W zależności od zastosowania kart polecamy chipy SIMENSA o następujących symbolach:

SLE 4406 - 104 bity,
SLE 4436 - 221 bitów,
SLE 4432 - 256 bajtów,
SLE 4442 - 256 bajtów,
SLE 4428 - 1024 bajty i inne.

Holo

HOLOGRAMY

Umieszczane na karcie metodą hot-stampingu. Przy nakładach powyżej 100.000 kart proponujemy zamówienie indywidualnego hologramu.

 
Cartpoland Powrót na górę